Euro2024

Përfundon pa gola pjesa e parë: Spanja dominuese, Italia ‘mezi mbahet’ pa pranuar gol

06/20/2024 21:48
nga:E K

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së xhiros së dytë të grupit B në Euro 2024 mes Spanjës dhe Italisë.

Spanja ishte dominuese në 45 minutat e para të kësaj ndeshje duke kërkuar vazhdimisht golin, me Italinë që kryesisht ishte në mbrojtje, shkruan GazetaBlic Sport.

Pavarësisht dominimit të spanjollëve, pjesa e parë u mbyllë pa gola me rezultat 0-0.

Mbetet të shihet se çka do të ndodhë në pjesën e dytë.

/GazetaBlic Sport/