Kupa e Botës 2022

Përfundon drama në kryeqytet, Bashkimi triumfon ndaj Pejës dhe siguron gjysmëfinalen

12/08/2022 22:17
nga:Mergim Rreci

Ka përfunduar super ndeshja në kryeqytet.

Bashkimi e ka mposhtur Pejën në një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe ka siguruar kalimin në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës, shkruan GazetaBlic Sport.

Rezultati përfundimtar i këtij takimi ishte shumë i ngushtë, 69-73.

Tashmë, Bashkimi në gjysmëfinale do të përballet me skuadrën e Trepçës.

Pas pak raporti i plotë…

/GazetaBlic Sport/