Sporti

Përfundon derbi i heshtur në mes Dritës dhe Ballkanit

09/15/2021 17:50
nga:Mergim Rreci

Ka përfunduar derbi në mes Dritës dhe Ballkanit.

Rezultati përfundimtar ishte 0 me 0, në një ndeshje që nuk i përmbushi pritshmëritë e adhuruesve sportivë, shkruan GazetaBlic Sport.

Të dy skuadrat tentuan që të krijonin raste shënimi, por që nuk e gjetën dot rrugën e golit.

Ishte një ndeshje e barabartë, me dy skuadrat që u treguan të kujdesshme në mbrojtjet e tyre.

Pas katër ndeshjeve të zhvilluara, Ballkani dhe Drita kanë nga dy fitore dhe nga dy barazime.

Momentalisht, të dy ekipet e ndajnë vendin e parë në Superligën e Kosovës.

/GazetaBlic Sort/