Sporti

Përfundojnë pjesët e para të grupit B, këto janë rezultatet

06/21/2021 21:46
nga:E K

Kanë përfunduar pjesët e para të grupit B të Kampionatit Evropian.

Danimarka ka shënuar gol dhe ka shkuar në pushim me epërsi ndaj Rusisë, shkruan GazetaBlic Sport.

Damsgaard e shënoi golin e vetëm në minutën e 38’të të takimit.

Ndërkohë ndeshja tjetër, Finlandë – Belgjikë ka përfunduar pjesa e parë me rezultat të barabartë 0-0.

Ky takim nuk prodhoi gola në 45 minutat e para të takimit.

/GazetaBlic Sport/