Sporti

Përfundojnë pjesët e para në dy ndeshjet e Superligës së Kosovës, këto janë rezultatet

09/16/2021 16:48
nga:E K

Kanë përfunduar pjësët e para në dy ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës.

Ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës po zhvillohen mes Prishtinës dhe Gjilanit dhe Ulpiana – Drenica, shkruan GazetaBlic Sport.

Pjesët e para të këtyre dy takimeve përfunduan me rezultat të barabartë 0-0.

Prishtina kishte dominimin e topit dhe kishte një rast fantastik kur Kryeziu ishte ballë për ballë me portierin Koliqi i cili arriti ta ndal goditjen e tij.

Në anën tjetër edhe Drenica kishte dominim të pjesës së parë por nuk arritën të kalojnë në epërsi.

/GazetaBlic Sport/