Lajme

Përcaktohet Albin Kurti: Këta janë kandidatët për kryetar të Gjilanit, Ferizajt dhe Kamenicës

07/28/2021 20:39
nga:Gazeta Blic

Edhe pse Lëvizja Vetëvendosje ende nuk i ka phblikuar zyrtarisht emrat e kndidatëve për kryetar të komunave për zgjedhjet lokale të 18 tetorit, Albin Kurti tashmë i ka emrat.

Siç merr vesh Gazeta Blic, lideri i VV-së është përcaktuar për disa nga emrat e kandidatëve.

Pos Prizrenit, ku Mytaher Haskuka do të rikandidoj,  i pari i VV-së është përcaktuar edhe për kandidatët në Gjilan, Ferizaj e Kamenicë.

Ky burim brenda VV-së thotë se sipas të gjitha gjasave kandidat për Gjilan do të jetë deputeti Alban Hyseni.

”Në Ferizaj pritet që të garoj Valon Ramadani, derisa në Kamenicë Kadri Rahimaj. Këta kandidatë e kanë aminin e Kurtit, ndërsa pritet që shpejt të zyrtarizohen këto kandidatura”, tha ky burim.

Nga Vetëvendosje askush nuk ka pranuar të deklarohet për emrat e kandidatëve.

Ditë më parë, Gazeta Blic ka raportuar se në Prizren tashmë garës nga VV ro t’i hyjë Haskuka, i cili edhe pse nuk e ka mbështetjen e strukturave të degës, e ka mbështetjen e Kurtit.

Ky është kandidati i PDK-së për kryetar të Pejës

09/12/2021 23:56

Derisa Qeveria Kurti mbylli çerdhet e nuk po i hap shkollat, Haskuka i VV-së me fushatë pa maska e pa distancë