Showtime

Pasi u vaksinua, komediani i njohur rezulton pozitiv me COVID-19

05/14/2021 16:40
nga:G C

Bill Maher rezultoi pozitiv meCOVID, duke u detyruar të anulojë episodin e së premtes ‘Real Time’, shkruan USA Today.

Llogaria e “Real Time” në Twitter të enjten njoftoi anulimin e episodit të së premtes pasi nikoqiri plotësisht i vaksinuar “doli pozitiv gjatë testimeve javore PCR të stafit për COVID”.

Tweet-i vazhdon duke theksuar se Maher “është asimptomatik dhe ndihet mirë”.

“Produksioni i ” Real Time” ka marrë të gjitha masat paraprake duke ndjekur udhëzimet e COVID. Asnjë tjetër në staf ose anëtar i ekipit nuk ka dalë pozitiv në këtë kohë”, thotë tweeti.

Maher, i cili me siguri do të komentojë situatën kur të kthehet në shfaqjen e tij, shkroi në Twitter falë dashamirësve të enjten më vonë, ndërsa vuri në dukje se ai nuk ndihet i sëmurë.

Ai gjithashtu u ankua për humbjen e një episodi, duke i dhënë fund një serie që ai tha se filloi më 1993 me një shfaqje të mëparshme, “Politically Incorrect” të ABC, dhe u shtri në “Real Time”, i cili u shfaq në premierë më 2003.

“Faleminderit që të gjithë dëshirojnë të bëhem mirë, e vështirë për t’u bërë pasi ndihem krejtësisht mirë, por e vlerësoj atë! Shumica e mërzitur për t’i dhënë fund serisë sime që kthehet më 1993, duke mos humbur kurrë një episod të “Politically Incorrect” apo “Real Time”, shkroi ai.