Lajme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

10/19/2021 19:32
nga:M K

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

Komisioni Evropian publikon gjetjet kryesore të raportit të vitit 2021 për Kosovën

12/04/2021 17:38

Nesër temperaturat do të shkojnë në minus, ky është parashikimi i motit