Showtime

Pak minuta pasi e mori trofeun e Eurovizionit, përfaqësuesi i Zvicrës e thyen atë

05/12/2024 09:41
nga:G B

Fituesi i Eurovizionit, Nemo theu trofeun vetëm pak minuta pasi u kurorëzua fitues.

Në performancën e tij të fundit, këngëtari ra në dysheme dhe tundi me pasion mikrofonin prej xhami në ajër.

Por ndërsa Nemo tentoi të ngrihej përsëri, ai përplasi trofeun në skenë ndërsa përpiqej të balanconte veten për t’u ngritur.

24-vjeçari nga Zvicra, mori 365 pikë me juritë dhe 226 nga publiku me gjithsej 591 pikë me këngën “The Code”.

Eurovision winner Nemo broke their trophy just minutes after they were crowned the song contest's winner during the final on Saturday

But as the star went to stand back up, Nemo slammed the trophy on the stage as he tried to balance themselves to stand up. When he finally managed to stand, half of the trophy was lying on the stage and the other half was still firmly gripped in their hand