Lajme

Osmani takon Lajçakun: Angazhimi ynë i vazhdueshëm për dialogun i përqëndruar në njohje reciproke!

09/23/2022 15:38
nga:Y I

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar Emisarin e BE-së për dialog, Miroslav Lajçak në Nju Jork.

Osmani ka thënë se me diplomatin sllovak kanë biseduar për angazhimin e vazhduar në procesin e dialogut të përqëndruar në njohje reciproke.

“U takova me Përfaqësuesin Special të BE-së Miroslav Lajçak në New York. Diskutuam zhvillimet e fundit në dialog dhe shpreha angazhimin tonë të vazhduar për këtë proces të përqëndruar në njohje reciproke”, ka thënë Osmani.

Kurti priti në takim eurodeputetin Lucas Mandl, i shprehu mirënjohje Austrisë për mbështetjen dhënë Kosovës për liri dhe pavarësi