Lajme

Osmani: Mbi gjysma e popullsisë sonë u bënë refugjatë si rezultat i veprimeve gjenocidale të Millosheviqit

06/21/2024 07:09
nga:Y I

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në Ditën Botërore të refugjatëve ka kujtuar popullin e Kosovës gjatë luftës së fundit.

Ajo u shpreh se mbi gjysma e popullsisë sonë u bënë refugjatë si rezultat i veprimeve gjenocidale të Millosheviqit.

“Populli i Kosovës e kupton vuajtjen dhe sakrificën e thellë të refugjatëve në mbarë botën”, tha Osmani.