Zgjedhjet Lokale

Oraret kur votojnë nesër kryeministri Kurti, kryeparlamentari Konjufca dhe kandidati i VV-së për kryetar të Prishtinës, Vitia

10/16/2021 21:56
nga:Y I

Nga Shtabi Zgjedhor i LVV-së kanë njoftuar se nesër Kryeministri, Albin Kurti, do të votojë në orën 10:00 tek Fakulteti Jurik, raporton Gazeta Blic.

Ndërsa kryeparlamentari, Glauk Konjufca, pritet të votojë prej orës 13:00 te “Fakulteti i Edukimit”

Kandidati i VV-së për kryetar të Prishtinësm, Arben Vitia, do to votojë prej orës 9:00 te vendvotimi në shkollën “Ali Sokoli”.

Njoftimi i plotë:

Kryeministri dhe njëherit kryetari i LV-së Albin Kurti, voton prej orës 10:00 te vendvotimi në Fakultetin Juridik.

Kryeparlamentari Glauk Konjufca voton prej orës 13:00 te vendvotimi në sallën “1 tetori”.

Kandidati për Kryetar të Prishtinës Arben Vitia, voton prej orës 9:00 te vendvotimi në shkollën “Ali Sokoli”.