Euro2024

‘Opta’ parashikon fituesin e ndeshjes Holandë – Angli

07/10/2024 10:11
nga:Mergim Rreci

Sot mësohet edhe finalisti i dytë në ‘Euro 2024’.

Holanda dhe Anglia synojnë ‘biletën’ për finalen që zhvillohet të dielën në Berlin, shkruan GazetaBlic Sport.

Mbrëmë, Spanja e mposhti Francën dhe u bë kombëtarja e parë që siguron një vend për ndeshjen më të rëndësishme të vitit në nivel të kombëtareve në Evropë.

Anglia është e pamposhtur në 13 ndeshjet e fundit konkurruese, por që Holanda po kalon poashtu në një moment të jashtëzakonshëm.

Sipas ‘Opta’, Anglia ka 37.8% të gjasave për ta fituar këtë ndeshje, Holanda 31.6%, kurse pjesa tjetër e përqindjes bazohet tek një barazim i mundshëm në 90 minuta.

/GazetaBlic Sport/