Kupa e Botës 2022

Olivier Giroud pasi “theu” rekordin e Henry: Është ëndrra që kam pasur si fëmijë

12/04/2022 22:21
nga:E K

Franca ka mposhtur sot Poloninë me rezultat 3-1.

“Gjelat” arritën fitoren me dy golat e Mbappe dhe Giroud për të siguruar çerekfinalen e Kupës së Botës, shkruan GazetaBlic Sport.

Pas ndeshjes për media foli, Olivier Giroud.

“Është ëndrra që kam pasur si fëmijë. Shumë njerëz më thanë për këtë tani unë jam duke menduar vetëm për ta çuar skuadrën time përpara. Aventura vazhdon, sot ekipi është shpërblyer për përpjekjet e bëra”, tha ai.

/GazetaBlic Sport/