Showtime

“O Zot faleminderit”, momenti kur Rita Ora prek me dorë tokën në Kosovë pas daljes nga avioni

11/26/2023 10:48
nga:G B

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, ka ardhur sot në Kosovë bashkë me bashkëshortin i saj, Taika Waititi.

E lindur më 26 nëntor të vitit 1990 në Prishtinë, ylli i muzikës feston sot 33 vjetorin e lindjes.

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka publikuar një video në rrjetet sociale nga momenti kur Rita zbret nga avioni privat në Kosovë.

Sapo zbriti, këngëtarja preku me duar tokën dhe u pa shumë e emocionuar dhe e lumtur që ka ardhur në Kosovë.

“O Zot faleminderit”, dëgjohet duke thënë Rita.