Lajme

Nuk ndalen granatimet ruse në rajonin e Kherson, dy të vdekur

02/02/2023 12:55
nga:Y I

Granatimet ruse kanë vrarë dy persona në rajonin Kherson të Ukrainës gjatë natës, sipas zyrtarëve lokalë.

Në qytetin Kherson, një burrë 25-vjeçar u vra në shtëpinë e tij dhe një grua 44-vjeçare u vra në Komyshany, në perëndim të qytetit Kherson.

“Në natën, banorët e pjesës qendrore të qytetit Kherson u zgjuan nga shpërthimet,” tha administrata rajonale civile-ushtarake Kherson në Telegram.

Në fshatin Komyshany, administrata rajonale tha se një grua 44-vjeçare u vra nga predha në shtëpi.

Zyra e prokurorit të rajonit Kherson tha se kishte hapur procedim penal.