Sporti

Nuk e përshëndeti fare trajnerin Klopp, Diego Simeone tregon arsyen pas ndeshjes

10/20/2021 08:39
nga:Mergim Rreci

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone i pëlqeu loja e lojtarëve të tij në humbjen kundër Liverpool (2-3) dhe gjithashtu supozoi se nuk i intereson nëse luan keq, ambicia e tij është gjithmonë për të fituar.

“Jam krenar për përpjekjet e lojtarëve të mi. Jam i lumtur kur fitoj duke luajtur keq ose tmerrshëm ”, tha trajneri, në konferencë, përcjell GazetaBlic Sport.

Ai u larguar menjëherë pas ndeshjes, duke mos e përshëndetur Jurgen Klopp në fund të saj.

“Unë gjithmonë kam besuar në të njëjtën gjë. Kur njëri fiton dhe tjetri humbet, komplimenti bëhet me i vështirë dhe kjo është arsyeja pse nuk e bëj. Unë do të shkoj në dhomat e zhveshjes shpejt nga respekti për situatën, nëse fitoj apo humbas”, tha Simeone.

/GazetaBlic Sport/