Sporti

Notat e lojtarëvenë finalen Chelsea- Liverpool

02/25/2024 19:27
nga:Gazeta Blic

Liverpooli e fitoi Carabao Cup, duke mposhtur Chelsean me rezultat 1-0, por vetëm pas vazhdimeve, pasi koha e rregullt përfundoi 0-0.

Golashënuesi i vetëm i kësaj finale ishte Virgil van Dijk, që realizoi në minutën e 118-të.

Liverpooli ishte ekip më i mirë për një nuancë në fushë dhe mori vlerësimin 7.39, ndërsa Chelsea u vlerësua me 7.19.

Më i miri në këtë duel ishte portieri i The Reds, Caoimhin Kelleher – që mori notën 9.2 për pritjet e tij fantastike.

Në anën tjetër, dështimi i këtij dueli doli të ishte Raheem Sterling, që mori vlerësimin 6.0

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë tek të dyja ekipet: