Lajme

Njeriu i Lajçakut del në vendin e ngjarjes ku ndodhi vrasja e policit

09/24/2023 10:37
nga:G C

Një polic u vra dhe një tjetër u plagos si pasojë e një sulmi të armatosur që ndodhi sot rreth orës 03:00 të mëngjesit në fshatin Banjskë të Zveçan.

Gazetari i Klan Kosovës Besnik Tahiri, raportoi se në Banjskë ka arritur edhe Garry Colinson, i cili është edhe njeriu përgjegjës për veriun i ndërmjetësit të BE-së për dialogun Kosovë – Serbi Miroslav Lajçak.

“Unë bisedova shkurtimisht me z. Colinson. Ai më tha se ka ardhur që t’i marrë nga dora e parë informacionet, sidomos nga gazetarët”, tha Tahiri.