Showtime

Një vit pa Adem Mikullovcin, bashkëshortja kujton fjalët e fundit të aktorit

09/15/2021 16:42
nga:G C

Sot janë bërë një vit që u nda nga jeta ikona kinematografisë shqiptare, Adem Mikullovci.

Në këtë përvjetor të parë të vdekjes së tij, dedikimet nga fytyrat publike nuk munguan, shkruan GazetaBlic.

Bashkëshortja e tij, Lumnije Mikullovci, ka emocionuar të gjithë me fjalët prekëse që shkroi për aktorin.

Gjatë këtij shkrimi, bashkëshortja e Mikullovcit bëri të ditur se fjalët e fundit të aktorit ishin pikërisht emri i saj, Lumnije.

Postimi i plotë:

Një kujtesë që dhemb😪
Në një vjetorin e vdekjes.
Me 15.09.2020 në ora 00:20′ i mbylle sytë përgjithëmon Adem.
Fjala e fundit ishte;” LUME” Kërkove ndihm.Por unë në at çastë u ndjeva e pafuqishme të,
të ndihmoj sikur shumë hera tjera.Sa dhimbje ndjeva në ato momente në mesnatë, ishim vetëm ” Ti dhe Unë “për një çastē në mendjën t’ime defiluan vitet e jetuara, u ndjeva aq e vrarë sa fjalët e lotët nuk më dilnin. E kuptova që
.Vdekja na i ndau rrugët,për tu ribashkuar përgjithēmon …
Sonte një vitë qëndrova afër trupit t’ënďë të pa jetë.Sonte i shfletova fotot tuaja të disa roleve që i interpretove në teatër e film.Sa kujtime ngërthein në vete. Kto foto më kthyen ne kohën e kohës te karierës Artistike dhe po i ndaj për adhurusit e tu që të qëndruan besnik edhe pas vdekjes.Ju faliminderoj secilin nga ju, për ngushëllimet dhe respektin e juaj .
Dashuria dhe vdekja janë dy mysafirë të paftuar,njëra ta merrë zemrën dhe tjetra ta merr jetën….Kjo është jeta.
-“
-E lumtur që “Ike në përjetësi Faqebardhë”
Me mall: Unë dhe djali Besniku.
/GazetaBlic/