Cult

Një vit nga vdekja e regjisores Burbuqe Berisha

10/27/2022 10:19
nga:G C

Sot, një vit më parë ndërroi jetë regjisorja Burbuqe Berisha.

Ajo vdiq në moshën 51-vjeçare në objektin e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, më 27 tetor të vitit 2021, transmeton Klankosova.tv.

Burbuqe Berisha ishte drejtoreshë artistike e festivalit “Prishtina Internacional Theater Festival”.

Në shumë festivale filmash ka qenë anëtare e jurive profesionale me karakter ndërkombëtar dhe është aktiviste e shumë kampanjave bamirëse.