Showtime

Një këngë të re? Jo, Rita Ora paska plane në aktrim!

11/22/2022 17:13
nga:G B

Rita Ora është këngëtaret më të suksesshme me famë botërore, ndërsa së fundmi po shfaq talentin e saj dhe në aktrim.

Ylli shqiptar mori pjesë më parë në “Fify Shades of Grey” por jo vetëm, dhe tani do ta shohim në një tjetër prodhim.

Bëhet fjalë për filmin “The Pocketwatch”, një vazhdim i “Descendants”.

Pjesë e këtij filmi do të jetë dhe Brandy Norwood, e cila rikthehet me rolin e Hirushes, të cilën ajo e luajti për herë të parë në versionin ikonik të “Walt Disney” të vitit 1997 të “Hirushes së Rogers dhe Hammerstein”. Anëtarët e kastit të shpallur më parë China Anne McClain, Kylie Cantrall dhe Dara Reneé.