Lajme

Nis ceremonia e varrimit të nënës së Kadri Veselit

01/07/2022 15:31
nga:Y I

Nëna e Kadri Veselit, Ajshe Veseli, u nda sot nga jeta në moshën 93-vjeçare.

Ceremonia e varrimit të saj tashmë ka filluar dhe po mbahet në fshatin Broboniq të Mitrovicës.

I munguar në këtë ceremoni është vetë Kadri Veseli i cili ndodhet në qendrën e paraburgimit në Hagë.

Kryeministri Kurti i shprehë ngushëllime familjes Veseli, për ndarjen nga jeta të Ajshe Veselit