Ngjarje interesante në Katar | Presidenti i ekipit largohet nga zona VIP, futet në fushë për t’u përballur me referin që akordoi penallti

02/26/2024 16:15
nga:Lorik J

Ndeshja e raundit të 14-të të Kampionatit të Katarit mes Al Wakrah dhe Al Sadd u ndërpre për një kohë të shkurtër për shkak të tërbimit të presidentit të mikpritësve.

Me rezultatin 0:0 u akordua penallti në favor të Al Sadd në minutën e 65-të. Presidenti i Al Wakrah Sheikh Khalifa bin Hassan Al-Thani nuk u pajtua me gjyqtarët dhe i mori gjërat në duart e tij. U largua nga zona e VIP-ave dhe doli anash për të protestuar, përcjell GazetaBlic Sport.

Në fushë protestuan edhe lojtarët e Al Wakrah, por kryearbitri ishte i vendosur. Ndërkohë, Al-Thani ka hyrë në fushë dhe ka vënë në shënjestër arbitrin. Ai mezi u përmbajt nga lojtarët dhe stafi i tij stërvitor.

Pas pak minutash, sheiku më në fund u qetësua dhe u largua nga fusha i shoqëruar nga zyrtarët.

Ka pasur spekulime se presidenti i skuadrës vendase ka dashur të largojë lojtarët e tij nga fusha. Ai vetë mohoi se kishte ndonjë qëllim të tillë.