Sporti

Nga Sylvinho, te Europiani në Gjermani, Gjasula rrëfehet në detaje

11/19/2023 21:52
nga:E K

Mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit, Klaus Gjasula ka folur për “SuperSport” për kualifikimin në Europianin Gjermani 2024.

Në prononcimin nga seanca e fundit stërvitore me skuadrën “kuqezi” në “Air Albania” në prag të sfidës ndaj Ishujve Faroe, Gjasula nuk i kurseu fjalët e mira për trajnerin Sylvinho Campos.’

Ndërsa sa u përket tifozëve, të cilët e kanë mbështetur Kombëtaren si në ndeshjen në shtëpi, por edhe në transfertë Klaus Gjasula i falenderoi dhe theksoi që shpreson që të vazhdojnë këtë rrugëtim të bukur bashkë.

VIDEO