Kupa e Botës 2022

Nga hero në i larguar nga klubi, Emiliano Martinezit i tregohet ‘dera’ nga Aston Villa

12/25/2022 22:18
nga:Mergim Rreci

Sipas mediumit spanjoll “Fijayes”, Emiliano Martinez do të largohet nga Aston Villa.

Vendimin për largimin e tij e ka marrë trajneri Emery, kjo pas gjesteve të tij në Kupën e Botës, transmeton GazetaBlic Sport.

Në një prononcim para mediave, Emery tha para dy ditëve se gjestet e tij nuk ishin aspak të mira dhe duket se kjo ka ndikuar që një vendim për largimin e tij të merret edhe nga drejtuesit e klubit.