Sporti

Newcastle thyen rregullat e UEFA-s, rrezikon ndëshkimin para duelit ndaj Milanit

09/19/2023 14:25
nga:N M

Newcastle United shkeli rregullat e UEFA-s duke zbritur vonë në Milano për shkak të kushteve të këqija të motit në qytetin italian.

Rregullat e konkurrencës thonë se klubet duhet të mbajnë konferencën e tyre për shtyp para ndeshjes midis orës 12:00 dhe 20:00 me kohën lokale, por Newcastle nuk ishte në gjendje ta përballonte këtë pasi fluturimi i tyre për në Milano u vonua për shkak të stuhive në qytetin italian.

Konferenca për shtyp e trajnerit të Newcastle, Eddie Howe, filloi në orën 21:00 me kohën lokale.

“Është pjesë e kësaj pune. Nuk është diçka shumë jonormale. Ka qenë një problem me kalimin e kohës, por ne kemi qenë tashmë në situata të ngjashme”.

“Është diçka me të cilën jemi mësuar, megjithëse kemi ardhur pak më vonë se sa do të donim. Nuk është një problem i madh”, ka thënë Howe në konferencë për shtyp.