Sporti

Në mesin e shumë diskutimeve, Ronaldo vendos për të ardhmen e tij

05/15/2024 11:45
nga:Mergim Rreci

Cristiano Ronaldo raportohet se po mendon një zgjatje të qëndrimit të tij në Al Nassr, sipas TalkSport.

Edhe pse kontrata e tij aktuale me klubin Saudi Pro League është vendosur të zgjasë deri në verën e vitit 2025, sulmuesi 39-vjeçar thuhet se është i hapur për t’i shtuar edhe një vit mandatit të tij në Arabinë Saudite, transmeton GazetaBlic Sport.

Ronaldo ka qenë në formë të jashtëzakonshme që kur iu bashkua Al Nassr-it, duke shënuar 33 gola në 28 ndeshje të ligës këtë sezon. Performanca e tij ka rritur ndjeshëm profilin e klubit dhe pozicionin konkurrues në ligë.

Zgjatja e mundshme do ta mbante Ronaldon në Al Nassr deri në verën e vitit 2026, duke siguruar që klubi të mbajë një nga futbollistët më të njohur të futbollit në botë për një periudhë të gjatë.

/GazetaBlic Sport/