Sporti

Natë e tmerrshme për Romagnolin, ndëshkohet me karton të kuq ndaj Sassuolos

11/28/2021 16:40
nga:Lorik J

Skuadra e Milanit ka mbetur me 10 lojtarë në ndeshjen ndaj Sassuolos.

Kapiteni i klubit të madh italian, Alessio Romagnoli u ndëshkua me karton të kuq direkt pas një ndërhyrje në Defrel, shkruan GazetaBlic Sport.

Romagnoli shkaktoi faul si lojtari i fundit dhe automatikisht u përjashtua nga loja.

Rezultati aktual i takimit është 1-3.

Ja momenti i kartonit të kuq:

VIDEO