Lajme

Muja i reagon Ramës: Sillet me Kosovën sikur të ishte ndërkombëtar, i huaj

05/26/2023 22:07
nga:Arsim Buxhovi

Deputeti i LVV-së, Armend Muja i ka reaguar kryeministrit Edi Rama pasi ka pyetur se nëse situata aktuale në Kosovë po e ndihmon procesin e normalizimit, në të cilin angazhohen miqtë më të ndjekur të Kosovës dhe shqiptarëve.

Muja përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka thënë se kryeministri i Shqipërisë, shqiptar, sillet me Kosovën sikur të ishte ndërkombëtar.

“Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë, shqiptar, sillet me Kosovën sikur të ishte ndërkombëtar, i huaj. Edhe përballë kujt? Bandave kriminale të Serbisë”, ka shkruar Muja.