Lajme

Moti për nesër

02/20/2021 14:52
nga:Y I

Parashikimi i motit për nesër sipas Institutit Hidrometereologjik të Kosovës, raporton Gazeta Blic.

Njoftimi i plotë:

Moti nesër, 21.02.2021

Të dielën vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore me presion të rritur atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit e lehtë deri mesatare.