Sporti

Modric: Dua ta mbyll karrierën te Reali

05/18/2022 23:35
nga:Lorik J

Luka Modric ka thënë se shpreson të luajë edhe për disa vite për Real Madridin, ku synon të përfundojë karrierën e tij si lojtar.

“Shpresoj të pensionohem në Real Madrid. Reali është shtëpia ime, ndihem shumë i lumtur në klub, në qytet dhe ndihem shumë i dashur për njerëzit,” tha Modric në Madrid, ku gazeta sportive spanjolle Marca dha çmimin e tyre të quajtur Legjenda.

“Edhe familja ime është shumë e lumtur, ndaj pres të vazhdoj këtu edhe për një vit. Shpresoj ta mbyll karrierën time te Real Madrid”, shtoi ai.

Real Madrid ka fituar kampionatin dhe Superkupën e Spanjës këtë sezon dhe do të luajë finalen e Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit pas 10 ditëve.

/GazetaBlic Sport