Cult

Mjuzikli ‘Hirushja’ në Londër nuk do të hapet për shkak të masave ndaj COVID-19

07/21/2021 11:58
nga:G C

Mjuzikli ‘Hirushja’ është anuluar të shfaqet në teatrin muzikor të Londrës për shkak të masave të pandemisë të vendosura nga ana e qeverisë britanike, ka bërë të ditur udhëheqësi i këtij produksioni të shfaqjes,  Andrew Lloyd Webber, dhe nuk dihet se kur do të vazhdojë.

Ai ka pohuar se një person nga ky kast kishte rezultuar pozitiv, por rregullat rreth karantinës dhe izolimit për pjesën tjetër të aktorëve bëjnë që shfaqja të mos mund të hapet ashtu siç ishte planifikuar për ditën e martë.

“Unë kam qenë i detyruar të marr vendimin që të thyen zemrën, për të mos hapur “Hirushen time” ka thënë ai  duke shtuar po ashtu se “Kushtet e pamundura të krijuara nga instrumenti i prerë që është udhëzimi i qeverisë për izolimin do të thotë që ne nuk mund të vazhdojmë”.

Qeveria angleze gjatë ditës së hënë kishte ndërprerë pas më shumë se një viti kufizimet për shkak të COVID-19, por e ashtuquajtura ‘Dita e Lirisë’, u prish për arsye të infeksioneve të mëdha dhe paralajmërimeve për mungesa nëpër supermarkete dhe vetizolimin  e detyruar të kryeministrit Boris Johnson.

‘Dita e Lirisë’ është kthyer në ditë mbylljeje” ka përfunduar Lloyd Webber në deklaratën e tij, shkruan Reuters, transmeton Klankosova.tv.