Kupa e Botës 2022

Milenkovic: Nuk treguam asgjë në pjesën e dytë, Brazili favoriti kryesor

11/25/2022 11:26
nga:E K

Mbrojtësi i Fiorentinës, Nikola Milenkovic, foli për TLN TV pas humbjes së Serbisë ndaj Brazilit:

“Ne ende na vjen keq për pjesën e dytë në të cilën nuk ishim në nivel, dhe Brazili tregoi gjithçka. Cilësi që e bëjnë atë një nga favoritët për të fituar Kupën e Botës. Nuk duhet të mendojmë shumë për këtë ndeshje, por e të përqendrohemi në dy ndeshjet e ardhshme që janë shumë të rëndësishme. Ne duhet të japim gjithçka për të fituar dhe për të kaluar në raundin tjetër.” Humbëm shumë topa, i humbëm lehtësisht, këtu Brazili bëri diferencën”, tha ai.

Kujtojmë se Zvicra e Xhakës dhe Shaqirit do luajnë ndaj Serbisë në ndeshjen e tretë të grupit G.

/GazetaBlic Sport/