Sporti

Milan shkarkoi Maldinin e Massaran, Leao reagon i çuditur!

06/06/2023 08:50
nga:Lorik J

Rafael Leao dukej se konfirmoi raportet se skuadra e Milanit është e tronditur dhe e zemëruar që klubi ka shkarkuar Paolo Maldinin dhe Daniel Massara.

Takimi i drejtorëve dhe pronarit të klubit Gerry Cardinale ishte aq negativ sa menjëherë u shfaqën sugjerimet se do të ndaheshin. Tronditja e madhe pak orë më vonë ishte raportimi në Calciomercato.com dhe më pas në Sky Sport Italia se nuk ishte një vendim i marrë reciprokisht apo edhe dorëheqja e Maldinit, por klubi informoi drejtorët e tij se ata do të shkarkoheshin.

La Repubblica, Milannews.it dhe më shumë pohojnë se skuadra është e tronditur dhe e zemëruar në këtë kthesë të ngjarjeve.

Leao, i cili u ul mes Maldinit dhe Massara vetëm disa ditë më parë për të nënshkruar zgjatjen e kontratës së tij, dukej se konfirmoi po me një postim në Twitter që përputhej tërësisht me një emoji.