Sporti

Milan – Newcastle, formacionet zyrtare

09/19/2023 17:43
nga:Lorik J

Skuadra e Milanit sonte ballafaqohet me Newcastle.

Milan dhe Newcastle takohen me fillim nga ora 18:45, në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan GazetaBlic Sport.

Para duelit që zhvillohet në ‘San Siro’ janë publikuar edhe formacionet zyrtare nga dy trajnerët.

Më poshtë keni formacionet zyrtare:

Milan: Maignan; Calabria, Thiaw, Tomori, Theo Hernandez; Loftus-Cheek, Krunic, Pobega; Chukwueze, Giroud, Leao

Newcastle United: Pope; Trippier, Schar, Botman, Burn; Bruno Guimaraes, Longstaff, Tonali; Murphy, Isak, Gordon