Sporti

Milan – Fiorentina, formacionet zyrtare

05/20/2018 17:15
nga:Lorik J

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Milanit e Fiorentinës.

Milani dhe Fiorentina do të përballen në San Siro nga ora 18:00.

Milani do të bëjë gara sezonin e ardhshëm në Europa League, por objektivi është që të kualifikohet direkt në fazën e grupeve, duke mos luajtur në kualifikime.

Prandaj, duhet të fitojnë kundër Fiorentinës pasi vendi i gjashtë i rrezikohet nga Atalanta.

Milan: G Donnarumma; Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Locatelli, Bonaventura; Cutrone, Kalinic, Calhanoglu

Fiorentina: Sportiello; Vitor Hugo, Pezzella, Milenkovic; Chiesa, Benassi, Cristoforo, Dabo, Biraghi; Saponara; Simeone

Ref: Fabbri

03/18/2020 22:30

Commisso: Kemi 8-10 të prekur, 3 janë të shtruar në spital!