Zgjedhjet Lokale

Mësoni orën kur do të votojë Memli Krasniqi dhe kandidatët për kryetarë komunash nga PDK-ja

11/13/2021 18:29
nga:Y I

Shtabi Zgjedhor i PDK-së ka publikuar oraret kur pritet të votojnë nesër kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, dhe kandidatët e këtij subjekti politik për kryetar komunash, përcjell Gazeta Blic.

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, voton në ora 11:00, në Shkollën Fillore “Hasan Prishtina”, në Prishtinë.

– Kandidati i PDK-së për Kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, voton në ora 10:00 në Qendrën e Votimit 2001A- Shkolla e Mesme “Remzi Ademaj” Prizren, vendvotimi 2001A/06D.

– Kandidati i PDK-së për Kryetar të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, voton në ora 10:00, në Shkollën “Xhevë Lladrovci” në Gllanasellë.

– Kandidati i PDK-së për Kryetar të Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi, voton në ora 10:00, në Shkollën “Mustafë Venhari”, në Vushtrri.

– Kandidati i PDK-së për Kryetar të Komunës së Shtimes, Naim Ismajli, voton në ora 10:00 në Shkollën e Mesme “Naim Frashëri”, në Shtime.

– Kandidati i PDK-së për Kryetar të Komunës së Malishevës, Isni Kilaj, voton në ora 11:00, në fashtin Lubizhdë në Malishevë.

– Kandidati i PDK-së për Kryetar të Kaçanikut, Besim Ilazi, voton në ora 10:30 në Kaçanik të Vjetër.

– Kandidati i PDK-së për Kryetar të Komunës së Klinës, Esat Raci, voton në ora 10:00 në fshatin Jashanicë e Ulët, në Klinë.

– Kandidati i PDK-së për Kryetar të Dragashit, Shaban Shabani, voton në ora 11:00 në shkollën “28 Nëntori” në Brodosanë.