Kupa e Botës 2022

Mediat serbe “vajtojnë” humbjen nga Brazili, akuzojnë gjyqtarin për humbjen: “Arbitër ku e ke bilbilin”

11/24/2022 22:43
nga:E K

Brazili ka fituar me rezultat solid sot ndaj Serbisë.

Dy golat e Richarlison fundosën serbët, të cilët e nisin me humbje Kampionatin Botëror, shkruan GazetaBlic Sport.

Këtë humbje nuk e pranuan mirë mediat serbe.

Mediumet më të mëdha në Serbi shkruan se ata mposhtën Neymarin dhe akuzuan referin për vendimet e tij.

Iraniani (referi) është i turpshëm, i turpshëm dhe i turpshëm. A ka mundësi të lëpijë kaq shumë yjet e Brazilit?” shkruan Kurir, i cili nuk ndalet me kaq: “Ne mundëm Neymar. Një nga yjet më të mëdhenj të futbollit kaloi në duart e lojtarëve tanë! Një numër i madh faullesh ndaj tij”.

Titulli i Telegrafit serb thotë “Serbia hesht dhe shikon, Brazili dominon”, dhe pranë tij shkruan: “Zoti i drejtësisë gjëmonte në Katar, të gjithë Shqiponjat kënduan në unison. B92 shkruan: Gjyqtar ku e ke bilbilin? Në të njëjtën kohë, ai vë në pah mjeshtërinë e Richarlison dhe faktin se Brazili është ende favoriti më i madh i Botërorit, i cili pësoi humbjen e fundit një vit e gjysmë më parë.

/GazetaBlic Sport/