Lajme

Mediat në Shqipëri për vdekjen e tre anëtarëve të familjes nga Gjilani: Dyshohet se vdiqën pas helmimit me këpurdha

05/09/2021 00:00
nga:Gazeta Blic

Tre anëtarë të familjes Haliti nga Gjilani, kanë vdekur në Gjirin e Lalzit në banesën e tyre.

Tvklan.al ka dhënë detaje më shumë për këtë rast, për të cilin ka raportuar se të ndjerët kishin konsumuar kërpudha dhe pas disa orësh kishin shfaqur probleme shëndetësore.

“Të tre shkuan për mjekim në Spitalin e Durrësit dhe u mjekuan për helmim. Pas disa orësh dolën dhe u kthyen në banesën e tyre në Gjirin e Lalzit. Por ata ndjenë sërish shqetësime shëndetësore dhe gjendja e tyre u rëndua”.

“Të tre u dërguan sërish në Spitalin e Durrësit, por për fat të keq njëri prej tyre ndërroi jetë e pas disa orësh ndërruan jetë edhe dy të tjerët. Paraprakisht mendohet se shkak i vdekjes së 3 anëtarëve të familjes Haliti ka qenë helmimi nga kërpudhat”, ka shkruar Tvklan.al

 

Cilat janë dyshimet e para për vdekjen e tre anëtarëve të Familjes Haliti?! Haziri me thirrje “urgjente” për autoritetet në Shqipëri

06/13/2021 00:24

Mbytet në plazhin e Velipojës një 40-vjeçar nga Kosova