Cult

“Mean Girls” po rikthehen?

10/10/2023 09:00
nga:G C

Anëtaret e kastit të Mean Girls, Lindsay Lohan, Amanda Seyfried dhe Lacey Chabert u ribashkuan të premten për të riprodhuar personazhet e tyre përkatëse Cady Heron, Karen Smith dhe Gretchen Wieners, për një reklamë të supozuar të Pepsit, sipas TMZ. E vetmja anëtare e The Plastics që mungonte në xhirim ishte Regina George (Rachel McAdams). Ajo duhet të ketë harruar të veshë rozë!

Disa spekulojnë se reklamimi është për Super Bowl, i cili fillon të dielën, 11 shkurt nga Allegiant Stadium në Paradise, Nev. dhe transmetohet në CBS. Dhe megjithëse nuk është konfirmuar, nëse reklama është me të vërtetë për Pepsi, nuk do të ishte hera e parë që kompania thërriste një vajzë të keqe për të reklamuar pijen e saj. Në dhjetor 2022, Lohan veshi një veshje Krishtlindjesh që të kujton kostumin e personazhit të saj “Jingle Bell Rock” në përpjekje për të realizuar “Pilk” – Pepsi i kombinuar me qumësht.

Xhirimi më i fundit vjen vetëm disa ditë pasi Paramount Pictures festoi 3 tetorin – datë e referuar në bisedën famëkeqe të krijuar nga meme, mes Cady dhe të dashurit të saj Aaron Samuels (Jonathan Bennett) në film – duke e ndarë të gjithë filmin në segmente të vogla. në TikTok. (Videot janë hequr që atëherë.)

Komedia e 2004-ës do të festojë 20 vjetorin e saj vitin e ardhshëm dhe popullariteti i saj vazhdon të rritet, e nxitur nga një përshtatje muzikore në Broadway dhe një film që do të publikohet së shpejti bazuar në muzikalin e përmendur me protagonist Sex Lives të Reneé Rapp të vajzave të kolegjit në rolin e Regina. Tina Fey dhe Tim Meadows, të cilët respektivisht luajtën mësuesen e matematikës znj. Norbury dhe drejtorin Duvall në filmin origjinal, do t’i ripërsërisin ato role për filmin muzikor të ardhshëm.

Mean Girls aktualisht po transmetohet falas në YouTube (me reklama) dhe në Paramount+.