Lajme

Mbrojtja ajrore e SHBA-së kap disa dronë iranianë që u lëshuan drejt Izraelit, thonë zyrtarët amerikanë

04/14/2024 00:40
nga:Gazeta Blic

Sistemet e mbrojtjes ajrore amerikane në Lindjen e Mesme kanë kapur disa dronë iranianë, sipas dy zyrtarëve amerikanë.

Burimet nuk specifikuan se si SHBA i përgjuan dronët dhe ku, raporton CNN.