Euro2024

Mbreti i Spanjës përgëzon lojtarët për arritjen – reagon me habi kur kupton moshën e Lamine Yamal

06/21/2024 11:21
nga:E K

Lamine Yamal, 16-vjeçari i talentuar nga Barcelona, po ​​shkëlqen për Spanjën në Euro. Pasi ishte një nga lojtarët më të merituar për fitoren ndaj Kroacisë (3:0), kur e çmendi veçanërisht Josko Guardiolën në krahun e majtë të mbrojtjes kroate, vazhdoi me të njëjtin ton edhe ndaj Italisë në fitoren 1-0 të spanjollëve. Ai kaloi në mënyrë mbresëlënëse italianët, duke dribluar me elegancë kundërshtarët.

Pasi spanjollët siguruan kalimin e grupit si vend të parë pas vetëm dy ndeshjesh, mbreti i tyre erdhi për t’i lavdëruar në dhomën e zhveshjes, transmeton GazetaBlic Sport.

Felipe VI pastaj shtrëngoi duart me të gjithë lojtarët dhe i përgëzoi, dhe kur arriti në Yamal, e pyeti: “Sa vjeç je?” Kur ai u përgjigj “16”, monarku spanjoll goditi kokën me dorë me mosbesim. Të gjithë në dhomën e zhveshjes shpërthyen duke qeshur me reagimin e mbretit.

VIDEO

/GazetaBlic Sport.