Mbappe shijon pak pushime me dy bashkëlojtarë të Real Madridit pas debutimit në La Liga

08/20/2024 21:07
nga:Lorik J

Kylian Mbappe bëri debutimin e tij në La Liga në barazimin 1-1 të Real Madridit kundër Mallorca për të nisur sezonin 2024/25.

Pas ndeshjes, Mbappe vendosi të bënte një pushim me shokët e tij. Sipas El Des Marque, francezi vizitoi Marbella-n pas ndeshjes me Mallorca – pasi Carlo Ancelotti i dha skuadrës së tij disa ditë pushim për t’u rikuperuar nga rezultati.

Mbappe vizitoi Marbella-n dhe madje kaloi kohë cilësore në një jaht me Vini Jr dhe Rodrygo. Ai po përpiqet të qëndrojë pranë shokëve të tij për t’u përshtatur shpejt me mjedisin e tij të ri.

Francezi shënoi në debutimin e tij me Real Madridin kundër Atalantës në Superkupën e UEFA-s. Por ai ende duhet të mësojë disa aspekte rreth futbollit spanjoll për të qenë një makinë golash në La Liga.