Sporti

Mbappe mund të nënshkruajë parakontratë me Real Madridin këtë verë

05/26/2023 08:19
nga:E K

Kylian Mbappe mund të nënshkruajë një marrëveshje parakontratë me Real Madridin gjatë verës, sipas Marca.

Verën e kaluar, Mbappe nënshkroi një kontratë tre-vjeçare me PSG-në, por kontrata ishte në fakt një marrëveshje dyvjeçare me opsionin për t’u zgjatur edhe për një vit tjetër nëse francezi thotë po.

Mbappe tani thuhet se po mendon seriozisht të largohet nga PSG në 2024 në fund të asaj marrëveshje dyvjeçare, që do të thotë se ai mund të negociojë me një klub të ri që në fillim të kësaj vere.

Marca pretendon se Real Madrid ka një mundësi për të nënshkruar një marrëveshje parakontratë që garanton se Mbappe do të shkojë në Santiago Bernabeu në verën e vitit 2024.

Megjithatë, probabiliteti që Mbappe të vijë në Madrid është shumë i vogël duke pasur parasysh zhvillimin e Rodrygo dhe Vinicius. Klubi mund të argumentojë se ata nuk kanë nevojë për francezin.