Kupa e Botës 2022

Marokenët nuk fituan medalje, por tifozët i pritën si kampionë bote

12/21/2022 09:16
nga:Lorik J

Pasi mahnitën me paraqitjen e tyre në Kupën e Botës, ku befasuan botën, futbollistët marokenë u rikthyen në vendlindje, ku u pritën nga qindra mijëra tifozë, të cilët i pritën sikur të kishin fituar titullin në Katar.

Kujtojmë, marokenët luftarakë fituan grupin me Kroacinë, Belgjikën dhe Kanadanë dhe më pas me fitore ndaj Spanjës dhe Portugalisë dhe humbje nga Franca në gjysmëfinale arritën në luftën për vendin e tretë dhe humbjen ndaj Kroacisë.

Pas kthimit të tyre, atyre iu dha një nderim nga mbreti maroken Muhamed VI.

Scenes in Morocco’s capital, Rabat, as the Atlas Lions recieve a hero’s welcome to the Royal Palace after their historic achievement at the World Cup from soccer