Kupa e Botës 2022

Marca: Real Madrid e refuzoi transferimin e Rafael Leaos

12/08/2022 22:58
nga:Mergim Rreci

Sipas gazetës spanjolle Marca, agjenti i Rafael Leaos i propozoi Real Madridit anësorin e Milanit, por ata nuk ishin të interesuar.

E ardhmja e portugezit është në dyshim, pasi kontrata e tij zgjat vetëm deri në qershor 2024 dhe negociatat për një zgjatje janë ende duke u zvarritur, përcjell GazetaBlic Sport.

Paraqitjet e tij në Kupën e Botës kanë impresionuar gjithashtu shumë skuadra, veçanërisht pasi Chelsea ishte përgatitur tashmë të paguante 100 milionë euro gjatë verës.

Megjithatë, Real Madridi me sa duket nuk është i magjepsur nga sharmi i tij, sepse Marca pretendon se agjenti Jorge Mendes ia ofroi atë presidentit Florentino Perez më shumë se një herë.

Duke marrë parasysh se Merengues tashmë kanë Vinicius Junior në krahun e majtë dhe 22-vjeçari gjithashtu po rrit më tej reputacionin e tij për Brazilin në Kupën e Botës.

/GazetaBlic Sport/