Sporti

Maqedoni e Veriut – Austri, këto janë formacionet zyrtare

06/21/2021 16:50
nga:E K

Maqedonia e Veriut dhe Holanda do të përballen në ndeshjen e fundit të grupit C të Kampionatit Evropian

Ndeshja do të fillojë nga ora 18:00, shkruan GazetaBlic Sport.

Para fillimit të takimit kombëtaret kanë publikuar formacionet startuese.

Ja 11’shet që do të zbresin në fushë:

Holanda: Dumfries, De Vrij, De Ligt, Blind, Van Aanholt; Gravenberch, Wijnaldum. F. de Jong; Malen, Memphis.

Maqedoni e Veriut: Dimitrievski, Ristovski, Musliu, Velkovski, Alioski, Ademi, Elmas, Bardi, Trajkovski, Trickovski, Pandev.

/GazetaBlic Sport/