Sporti

Manchester United e ‘shkatërron’ Chelsea, siguron edhe zyrtarisht ‘biletën’ për Ligën e Kampionëve

05/25/2023 22:58
nga:Mergim Rreci

Ka përfunduar ndeshja në ‘Old Trafford’.

Manchester United ka triumfuar bindshëm ndaj Chelsea me rezultat 4 me 1, shkruan GazetaBlic Sport.

Ishte një paraqitje fantastike nga skuadra e Erik Ten Hag, duke dominuar në çdo aspekt kundërshtarin dhe duke siguruar edhe zyrtarisht Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm.

Casemiro, Martial, Fernandes dhe Rashford shënuan golat e fitores për Manchester United, kurse Felix shënoi golin e vetëm për mysafirët nga Londra.

/GazetaBlic Sport/