Sporti

Manchester City – Real Madrid, formacionet zyrtare

04/17/2024 19:50
nga:Lorik J

Skuadra e Manchester Cityt sonte takohet me Real Madridit në ‘Etihad Stadium’ në Angli.

Manchester City dhe Real Madrid ballafaqohen sonte me fillim nga ora 21:00, në kuadër të ndeshjes së kthimit të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, përcjell GazetaBlic Sport.

Ndeshja e parë në ‘Santiago Bernabeu’ përfundoi me rezultatin 3-3.

Pak para duelit tashmë janë mësuar formacionet zyrtare të dy ekipeve.

Ja përbërjet:

• Real Madrid XI: Lunin, Carvajal, Rudiger, Nacho, Mendy, Valverde, Kroos, Camavinga, Bellingham, Rodrygo, Vinicius.

• Manchester City XI: Ederson, Walker, Dias, Akanji, Gvardiol, Rodri, De Bruyne, Foden, Bernardo, Haaland, Grealish.

/GazetaBlic Sport